A kultúra optimális fejlődéséhez tökéletesen össze kell hangolni a hőmérsékletet, a világítást, a páratartalmat és a CO2-koncentrációt. Ehhez pontos mérésekre és szabályozásra van szükség. Cégünk sokféle szenzort kínál az időjárás-érzékelőktől a klímaszenzorokig, a PAR-szenzoroktól a vízérzékelőkig. A szenzorok által mért értékek továbbíthatók a Priva vezérlő számítógépbe, és ily módon ideális növekedési körülmények biztosíthatóak a kultúra számára.
A szélsebesség és a szélirány, a csapadékmennyiség, a hőmérséklet, a (kinti) levegő páratartalmának és a napfény mennyiségének mérése nagyon fontos a növényház stabil klímájának megteremtéséhez. Csapadékérzékelő szenzorunk adatai alapján automatikusan szabályozhatók a szellőzőnyílások az optimális benti klíma fenntartása érdekében. A külső RV-szenzorral mérhető a levegő relatív páratartalma a növényházon kívül, ami azért fontos, mert jelentősen eltérhet a belső páratartalomtól. Besugárzásérzékelő szenzoraink mérik a növényház külső hőkibocsátását, és a hőveszteség megakadályozása érdekében az árnyékoló hamarabb bezár a szenzoroknak köszönhetően, ha derült az ég. Ezzel megelőzhető a növények károsodása, és energiát lehet megtakarítani. Időjárás-állomásunk az összes mérési adatot elküldi a Priva vezérlő számítógépnek, ami az adatok figyelembevételével végzett számításai alapján automatikusan szabályozza a folyamatokat.
A hagyományos Priva (T + RH) mérődoboz a relatív páratartalmat és a hőmérsékletet méri a növényház egyes szakaszaiban. Az E-mérődoboz ennél egy lépéssel tovább megy. Ez a csúcstechnológiás műszer elektronikusan méri a hőmérsékletet, a relatív páratartalmat és – egy külön modullal–a levegő CO2-tartalmát. A mérődoboz és az opcionális CO2-modul gyors és pontos mérést tesz lehetővé.
A CO2 létfontosságú a növények fejlődése szempontjából, ezért elengedhetetlen a növényház CO2-szintjének mérése. A CO2-monitor egy digitális mérőműszer, amely a szén-dioxid koncentrációját méri és figyeli a növényházon belül. A CO2-monitor levegőt szív be a méréshez, ami egy CO2-szelep segítségével több helyen is elvégezhető.
A fotoszintézis elválaszthatatlan a növényektől. A PAR (fotoszintetikusan aktív sugárzás) szenzorral mérheti a fényt, hogy megfelelő feltételeket teremtsen a fotoszintézis folyamata számára, aminek eredményeként jobb minőségű és több termésre számíthat.
A PAR-szenzorokkral napi 24 órában mérhető a fény azon spektruma, amely aktivizálja a fotoszintézist. A PAR-szenzor által mért fénymennyiség alapján a vezérlő számítógép kiszámítja, hogyan kell beállítani az árnyékolókat, a szén-dioxid-szintet és a növénynevelő lámpákat a maximális eredmény elérése érdekében.
A PT-kamera (növényhőmérsékleti kamera) pontos tájékoztatást ad a növény hőmérsékletéről, amelyből következtetni lehet a növény párologtatásának mértékére és a sejtosztódás sebességére. Így még jobban össze lehet hangolni az automatizált folyamatokat, és magasabb terméshozamot lehet elérni.
A megfelelő EC- és pH-szint kulcsfontosságú tényező a kultúra egészséges növekedése szempontjából. A Priva vezérlő számítógép és a kettős EC- és pH-szenzorok együttes segítségével automatikusan ellenőrizheti és szabályozhatja az EC- és pH-szintet. Egy vízáramlás-érzékelő szenzor bevonásával meghatározható a megfelelő EC- és pH-érték – ezt az előzetes számítást egyedül a Priva biztosítja. Ezután a vezérlő számítógép a kettős EC- és pH-szenzor mérési adatai alapján korrigálja a kívánt értékektől való eltéréseket. A nyomásérzékelő szenzorok pedig elősegítik az optimális vízgazdálkodást a víztározó és a tápoldat tárolására szolgáló tartályokban.
Táptalajon való termesztés esetén pontosan mérheti a drénvíz mennyiségét és EC-értékét a drénszenzor segítségével. A Priva Growscale mérleg alkalmazásával automatikusan beállíthatja a vízadagolást a növekedési feltételeknek, illetve a növény és a táptalaj állapotának megfelelően, a növény igényei alapján.
» Ajánlatot kérek! |