A meleg, napos időszakokban sok növénynek bizonyos segítségre van szüksége ahhoz, hogy megfelelően növekedjen. Bár a napfény elengedhetetlen a fotoszintézishez és a növények növekedéséhez, a túl sok tavaszi és nyári napfény égető hatást és stressz tüneteket válthat ki. Ennek megakadályozása érdekében ezekben az időszakokban a termelők az üvegházak tetejére felvitt árnyékoló szerrekel vagy diffúz bevonatokkal védik terményeiket. E termékek úgy vannak kialakítva, hogy visszaverjék a túlzott mértékű napfényt és hőt, távol tartva azt az üvegház belsejétől (árnyékoló festékek) vagy a bejövő napfény lehető legnagyobb mértékű szétszórásával elejét vegyék a termények károsodásának (diffúz bevonatok).
Az árnyékoló festékek a napfény visszatükrözése révén csökkentik az üvegház belső hőmérsékletét. Így elsimítják az üvegház hőmérsékleti csúcsait, stabilabb növekedési környezetet eredményezve. Ezáltal az árnyékoló festékek teljes védelmet biztosítanak a szezonban, meggátolják a fény-stressz tünetek kialakulását, valamint a fény által kiváltott égést a terményeken és a leveleken.
Az árnyékoló festékekkel ellentétben a diffúz bevonatoknak a lehető legtöbb fényt kell átengedniük. Visszaverő képesség helyett áteresztik a fényt. A diffúz bevonatok nagyobb felületre szórják szét a fényt, és ezzel egyidejűleg nagyobb felületre „osztják szét” a sugárzó energiát is. A belépő napfény nagy mértékű szórása révén akár háromszor több, értékes fotoszintetikusan aktív sugárzás (Photosynthetically Active Radiation – PAR) érheti el a növények középső és alsó részét, egyben kiküszöbölve az üvegház szerkezete által vetett árnyékokat. Mindez biztosítja a ideális fényszórást a növényházban, ami garantálja a nagyobb és jobb terméshozamot. A virágkertészetekben a szórt fény bizonyítottan nagyobb szaporulatot eredményez, és a zöldségtermesztésben is azt mutatja, hogy a termelés mennyiségi növekedésén túl, javul a végtermék minősége is.
Minden kémiai és biológiai növényvédelmi termék alkalmazásakor a helyi jogi feltételeket és szabályokat kell figyelembe venni. A felhasználás során ügyeljen a biztonságra. Mindig olvassa el a címkét és a biztonsági adatlapot. Az egyes termékek értékesíthetősége az adott ország szabályozásaitól függ.